Mantar Yetiştiriciliği Kursunu Bitirenlere Sertifikaları Verildi
 
İlçemiz Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen mantar yetiştiriciliği kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifikaları törenle verildi.
  
Törene katılan İlimiz Valilisi Sayın Yunus SEZER’in yapmış olduğu konuşmasında, Kırıkkale’de arazinin yaklaşık % 40’ının nadasa bırakıldığını, nadasa bırakılan bu alanlara çiftçimize kazanç getirecek alternatif ürünlerin ekilmesi ve bunların pazarla buluşturulması noktasında yoğun bir faaliyet gösterdiklerini söyledi.

Mantarcılığın ev hanımlarının da rahatça yapabileceği ve geliri yüksek bir alan olduğunu ifade eden Sayın Valimiz “ Mantarcılığı kim yapmak istiyorsa biz onu destekleyeceğiz. Yeter ki üretime katılın.” dedi.

Karakeçili’de özellikle hayvancılık yönünden et ve et ürünlerinin Karakeçili markasıyla sucuk ve et ürünleri şeklinde paketlenip pazara sunulması yönünde yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Vali Sezer, “ İnşallah bu sene güzel sonuçlar alacağız” dedi.
 
Konuşmaların ardından Sayın Valimiz Yunus Sezer ve protokol üyeleri kursu başarıyla tamamlayan 14 kursiyere sertifikalarını vererek tebrik etti.
 
İlçemiz Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonundaki programa, İlçemiz Kaymakam Vekili Ramazan Cankaloğlu, Vali Yardımcıları Osman Akbaş, Sait Özkılınç, İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik ile kursiyerler katıldı.
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/