Kaymakamımız Sayın Kemal Sefa GÖKMENOĞLU’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
 
 
Saygıdeğer Karakeçililer, bugün topraklarımızın her karışını kanıyla yoğurarak vatan kılan şanlı milletimizin Dumlupınar’da eşsiz bir kahramanlık destanına imza attığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 96. yıl dönümünü idrak etmekteyiz.
 
30 Ağustos 1922; esarete, zulüm ve işgale asla boyun eğmeyen Türk milletinin 26 Ağustos 1071’den beri sahibi olduğu Anadolu topraklarına bir kez daha mührünü vurduğu benzersiz bir ölüm kalım savaşını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük bir zaferle taçlandırdığı tarihtir. Millî Mücadele’nin bu son merhalesinde bütün imkânsızlıklara, acı, keder ve yokluğa rağmen mücadeleyi bir an olsun elden bırakmayan ecdadımız, aynı hedefte birleşen bir milletin engel tanımayan muazzam gücünü bütün dünyaya göstermiştir.
Bu düşüncelerle tarihimizin dönüm noktası, milletimizin zorlu beka mücadelesinin zirveye ulaştığı 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 96. yıl dönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla ve şükranla anıyor, tüm Karakeçili hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.
 
 
                                                                                                                Kemal Sefa GÖKMENOĞLU
                                                                                                                 Karakeçili Kaymakam Vekili
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/