Kaymakamımız Sayın  Kemal Sefa GÖKMENOĞLU’nun Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı
 
 
Bugün, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95’inci yıldönümünü kutluyoruz. Cumhuriyet, istiklalimiz ve istikbalimiz için milletçe tek vücut olarak verilen mücadelenin zaferle taçlandırılmasının adıdır.
 
Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu, 1071 Malazgirt Zaferi’nden sonra Türk yurdu haline gelmiştir. Her santimetre karesi aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin kanları ile sulanmış bu topraklar bizim için canımızdan kutsaldır.
 
Bugüne kadar ne FETÖ’ye, ne PKK’ya ve ne de diğer terör örgütlerinin saldırılarına bu millet boyun eğmedi, eğmeyecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği Cumhuriyet, bizlere emanettir.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef olarak gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak için daha çok çalışacağız.  Kültürlerin ve kıtaların buluşma noktası olan, Asya, Avrupa ve Orta doğunun kesiştiği noktada önemli bir merkezin tamamlanarak bu mutlu günümüzde açılacak olan İstanbul 3. Hava limanın da olduğu gibi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında da, yani 2023’de, yeni yatırım hamleleriyle iktisadi ve sosyal kalkınma hamlemizi sürdüreceğiz.
 
Tarihte olduğu gibi geride bıraktığımız günlerde de onurlu duruşuyla varlığına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu büyük millete karşı sadakatimiz bizim en vazgeçilmez düsturumuzdur. Milletimizin bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan eden Cumhuriyet, çağdaş dünyada hak ettiğimiz yeri alma kararlılığımızın da göstergesi olmuştur.
 
Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor ve aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun.
 
 
 
 
                                                                                         Kemal Sefa GÖKMENOĞLU
                                                                                         Karakeçili Kaymakam Vekili
 
 
 
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/