İlçemizin Gururu Milli Atlet Esma Aydemir Öğrencilerle Buluştu

 
 
Milli atlet Esma Aydemir, ilçemizde öğrencilerle bir araya gelerek, deneyimlerini paylaştı.
Kaymakamlığımız tarafından   kapalı spor salonunda gerçekleştirilen söyleşide konuşan Aydemir, ilkokul 3. sınıfta arkadaşlarının kendinden habersiz ismini beden eğitim öğretmenine yazdırmasıyla spora başladığını söyledi.
Spora başladığı andan itibaren kendisine bir hedef koyduğunu ve çok çalışarak hedeflerine ulaşmaya gayret ettiğini anlatan Aydemir, şöyle konuştu:
"Yarışlar için stadyuma giriyorsunuz ve tribünler tıklım tıklım dolu. Başka bir ülkede sizin marşınızın okunması gerçekten muhteşem bir şey. Tüm dünya sizin marşınızı dinliyor. Bunu yaşamak lazım. Bütün kardeşlerime sporun hangi alanında olursa olsun uğraşmalarını tavsiye ediyorum. Atletizme başladığımda 'koş koş nereye kadar, deli gibi koşuyorsun' dediler. Ben bunlara aldırış etmedim, çalışmalarıma devam ettim. Sağlıklı yaşam açısından spor yapmak çok önemli. Avrupa'da insanlar sürekli yollarda koşuyor, spor yapıyor. Benden sonra arkamdan gelen kardeşlerimiz olacak. Öncelikle kendilerine bir hedef koyacaklar ve bu hedefe ulaşmak için çok çalışacaklar."
Aydemir, 2016 Rio Olimpiyatları'na katıldığını ve yeni hedefinin 2019 Dünya Şampiyonası ve 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu aktardı.
Sizlerle beni bir araya getirmek için bu Organizasyonu düzenleyen Sayın Kaymakamımız  Kemal Sefa Gökmenoğlu'na teşekkür eden Milli Atlet Esma Aydemir, daha sonra öğrencilere çok çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.
Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir'in de katıldığı programda, Kaymakamımız Sayın Kemal Sefa  Gökmenoğlu, milli atletimiz Esma Aydemir'e plaket verdi. Davetimizi kırmayarak katılımından dolayı kendisine teşekkür etti.
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/