ŞEHİT VOLKAN PİLAVCI
           
 
15 Temmuz gecesi “Uyuma Ankara Uyuma” diyerek gittiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde hainlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen Volkan Pilavcı, 15 Temmuz sabahı rüyasında ‘hakkın rahmetine kavuştuğunu gördüğünü’ söylemişti.
 
Şehit Volkan Pilavcı, 15 Temmuz gecesi olaylardan haberdar olmasının ardından gece 00.25’sularında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine dışarı çıktı. Evden çıkarken “Uyuma Ankara uyuma ” diyerek çevresine seslendi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne giden Pilavcı, darbeciler tarafından açılan ateş sonucu yaralandı. Sağ böbreğinden vurulan ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Volkan Pilavcı, iki kurşunun da vücuttan çıkarılamaması sonucu şehit oldu.
 
Aslen Kırıkkale-Karakeçili doğumlu ve 2 çocuk babası 36 yaşındaki Volkan Pilavcı, memleti olan Kırıkkale'nin Karakeçili İlçesi'nde defnedildi.
 
Volkan Pilavcı'nın şehit düştüğü darbe girişimi sırasında meydanlara birlikte koştuğu kardeşleri Erkan Pilavcı ağır, Elif Pilavcı ise hafif yaralandı.
 
Şehidimizin ismi, Kırıkkale’de Kızılırmak Anaokuluna,  Kızılırmak Şehit Volkan PİLAVCI Anaokulu adı verildi.
 
Devlet bekası ve demokrasimiz için o gece geri dönmeyi düşünmeyen Kahraman Şehidimiz Volkan Pilavcı’yı Türk Milleti asla unutmayacaktır.
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/