ŞEHİT ALPASLAN YAZICI
Özel Harekat Polisi
 
 
FETÖ’nün darbe girişimine kalkıştığı 15 Temmuz gecesi 23.30’da görevden henüz dönen Alpaslan Yazıcı, gelen telefon üzerine acil bir şekilde Özel Harekât Daire Başkanlığı’na geri döndü. Eve girdiği sırada çocuğuna banyo yaptıran eşine seslenen Yazıcı, “Ayşegül ben gidiyorum hakkını helal et” diyebildi. Çocuğu ile ilgilenen eşi ise sadece “dikkat et” diyebildi. Ve Alpaslan Yazıcı’nın eşi Ayşegül ile son konuşması bu oldu.
 
Eşini sadece 20 dakika sonra arayan Ayşegül Yazıcı, bir daha iletişim sağlayamadı. 43 yaşındaki Özel Harekât Polisi Alpaslan Yazıcı, darbeci hainler tarafından atılan bomba ile olay yerinde şehit oldu.
 
Şehadet haberini 18 Temmuz günü alan aile, Adli Tıp’a gidip kan örneği verdi ve yapılan DNA testi sonucunda Alpaslan Yazıcı’nın naaşı olduğu netleşti.
 
Aslen Kırıkkale - Karakeçili doğumlu ve 3 çocuk babası olan Özel Harekât Polisi Alpaslan Yazıcı’nın cenazesi 19 Temmuz 2016 Salı günü memleti olan Kırıkkale-Karakeçili İlçesinde defnedildi.
 
Şehidin ismi,  Kırkkale’de Kızılırmak Lisesi, Şehit Alpaslan YAZICI Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adı verildi.
 
Devleti ve milleti için ailesini arkada bırakıp, görev yerine koşan Kahraman Özel Harekat Polisimiz Şehit Alpaslan Yazıcı’yı Türk Milleti asla unutmaycaktır.
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/