Karakeçili’li Hemşehrilerimizin  Buluşması
 
İlçemiz Kaymakamı Sayın Kemal Sefa Gökmenoğlu, ilçede ve ilçe dışında yaşayan Karakeçili hemşehrilerini bir araya getirdi.
17.11.2018 Cumartesi günü Saat: 13.00 de restorasyonda düzenlenen programda konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Gökmenoğlu, konuşmasında, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek bu toplantının amacının tanışmak, görüş alışverişinde bulunmak, hasbihal etmek ve Karakeçili'nin gelişip kalkınması için fikir ve el birliği ile yeni projeler üretmek olduğunu söyledi.
Karakeçili'nin tarihi bir misyonu olduğu gibi yerleşmiş olduğu bölgenin de tarihi bir geçmişinin olduğunu aktaran Kaymakamımız, şöyle devam etti:
"Büklükale ören yeri Hititler başta olmak üzere değişik uygarlıkların yaşadığı tarihi bir yer. Çeşnigir Köprüsü ayrı bir tarihi değer. Valiliğimizin başlatmış olduğu proje ile bu alanlar turizme açılacak, bu ilçemiz adına önemli bir gelişme. Karakeçili Aşireti her tarafta tarihsel bağları olan ve kültürsel değerleri açısından önemli bir aşiret. Yüzyıllardır Karakeçili kültüründe önemli bir yer tutan kilim dokumacılığını yeniden canlandırmak için 4 kilim tezgahında kilim dokunmasına başlandı.
Kalkınma ajanslarından yardım alabilirsek kilim dokumacılığını ekonomik boyuta taşımak istiyoruz.  Burası ilk görev yerim olması münasebetiyle benim için çok önemli. Yatırımların en iyisi insana yapılan yatırımdır. Öğrencilerimizi ziyaret ediyoruz, kitap okuma etkinlikleri düzenliyoruz. İlçemizin nüfusu azalıyor . İlçede iş sahasının olmaması nedeni ile  aileler civar  İl ve İlçelere göç etmek zorunda kalıyorlar. Bunun içinde el birliği ile hareket ederek gençlerimize iş istihdamı sağlayacak yatırımlar yapmalıyız” dileklerinde bulundu. 
Toplantı, yapılan ikramın ardından dilek ve temennilerin bildirilmesi ile sona erdi.
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/