Karakeçili’de İlk Ders Zili Kaymakamız Sayın Kemal Sefa Gökmenoğlu’ndan
 
 
 
İlçemizde 2018-2019 eğitim öğretim sezonunda 4 okulda ilk ders zili çaldı.
 
Kaymakamımız Gökmenoğlu, 2018 – 2019 Eğitim öğretim yılının ilk günü  Karakeçili Merkez İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Acar ile birlikte öğrencileri yalnız bırakmadı.
 
Kaymakamımız, açılışta yapmış olduğu konuşmada şunları ifade etti “ Bildiğiniz gibi, Türkiye Cumhuriyeti eğitime son derece önem veren bir yapıya sahiptir.  Eğitime verilen bu önem, ekonomik ve sosyal kalkınma düzeyimizi belirlemektedir. Bu bakımdan bizlere, siz değerli eğitimcilerimize ve velilerimize, çocuklarımızın başarılı bir birey ve vatanını milletini seven bir vatandaş olarak yetiştirilmesi yönünde önemli sorumluluklar düşmektedir. Sevgili çocuklarımızın okula gelme amacını anlamaları; onların okula şevkle, istekle gelmeleri ve başarılı olabilmeleri için oldukça önemlidir. Çocuklarımızın her yönüyle kendini geliştirecekleri, insani değerleri öğrenecekleri; düşünme, anlama ve üretme becerilerini geliştirerek kaliteli vatandaşlar olarak yetiştirilecekleri bir eğitim anlayışını benimsemeliyiz.”.
 
Öğretmenliğin dünya üzerinde, geçmişten bu güne var olan mesleklerin içerisinde en kutsalı ve insanlık için büyük önem taşıyan bir meslek olduğunu ifade eden Kaymakamımız Gökmenoğlu sözlerini şöyle sürdürdü, “Sevgili öğrencilerimiz, öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyiniz. Onların söylediği ve size öğreteceği her şey, sizin için bir ışık olacak, kendinizi ve dünyayı tanımanıza, iyi ve başarılı olmanıza yardım edecektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılının İlçemize, öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, başarılı bir dönem olması dileğiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
 
            Ardından İlçe Kaymakamımız, sınıfları tek tek gezerek  okula yeni başlayan öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/