İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
 
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de Kaymakamlığımızca organize edilen program, çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 
13 Temmuz 2018 Cuma günü Şehit ailesi ve Gazilerimize yapılan ziyaretin ardından
 merkez Çarşı cami’de Kur’anı Kerim Tilaveti ve Hatim Duası yapıldı ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.
15 Temmuz günü Kaymakamımız Sayın  Kemal Sefa Gökmenoğlu ve beraberindekiler, 15 Temmuz şehitleri Alpaslan Yazıcı ve Volkan Pilavcı'nın kabirlerini ziyaret etti. Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi ve şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.
Kaymakamımız yaptığı konuşmasında, 15 Temmuz'da ülkenin bütünlüğüne, demokrasiye ve Cumhuriyete FETÖ'cü teröristlerce yapılan hain darbe girişimine karşı tanklara ve mermilere göğsünü siper eden ve şehit düşenlere sahip çıkmanın bir vefa borcu olduğunu söyledi.
15 Temmuz'da Türkiye'nin büyük bir tehlikenin eşiğinden döndüğünü vurgulayan Gökmenoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu, halkımızın üstün cesareti ile bu ihanet girişimi engellendi. O gece adeta ölümü göze alarak sokakları, meydanları dolduran milyonlarca vatandaşlarımız, 15 Temmuz'da dünyada eşi benzeri görülmemiş bir demokrasi destanı yazdı. Türk milleti darbe girişimini devlet ve milletin güçlü iradesiyle engelledi. Türk milletinin bu direnişi, yeni nesiller tarafından iyi bilinmeli, idrak edilmeli." diye konuştu.
 
Merkez çarşı cami’de icra edilen programda da 15 Temmuz ve bütün şehitlerimiz için   Mevlid-i şerif okutuldu.
 
İlçe merkezinde açılan 15 Temmuz anı defteri imzaya açıldı.
 
Kaymakamlığımız önünde başlayan yürüyüş ilçe meydanında  son buldu.
 
Meydanın gerçekleşen programda günün anlam ve önemine ilişkin sinevizyon gösterileri izlendi.
 
Programa Kaymakamımız Sayın Kemal Sefa GÖKMENOĞLU, Belediye Başkan V. İlçe Emniyet Amirliği Baş Polisi, İlçe Jandarma Komutanı, siyasi parti temsilcileri , çok sayıda kurum müdürü ve personeli ile vatandaşlarımız katıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/