İlçemiz Atatürk Ortaokulunda 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği düzenlendi.
 
Okulun konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.
Programa katılan İlçemiz Kaymakamı Sayın  Kemal Sefa Gökmenoğlu, burada yaptığı konuşmada, bu hainlikler 1071 yılında Sultan Alparslan'ın haçlı ordularına karşı kazandığı zaferle başladı. Bu mihraklar Selçukluda, Osmanlıda da bu hainliklerini sürdürdüler. 27 Mayıs ve 12 Eylül ile devam ettirdiler. İki kardeşi sağcı solcu diye birbirine öldürttüler. Sonra PKK’yı kurdurarak Fırat ile Kızılırmak kenarında yaşayan insanları bir birinden ayırıp bölüp parçalamaya çalıştılar, yine başaramadılar. En sonunda içerideki hain işbirlikçileri ile 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulundular. Bilmediler ki Türk Milletinin Alpaslanları, Volkanları bitmez nasıl ki 1000 yıl önce Sultan Alparslan şehit olmak için kefenini giyip savaştıysa Alpaslan Kardeşimizde vatanın bölünmez bütünlüğü için hiç düşünmeden görevinin başına gitti. Volkan Kardeşimizde Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak külliyeye yürüdü. Bu kutlu davada şehit oldular. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Öğretmenlerimizin Türk Bayrağındaki  yıldızın, ayın, alın ve beyazın ne anlama geldiğini öğrencilerimize iyi anlatmaları gerektiğini söyledi.
 Öğrencilerin şiirleri, sinevizyon gösterimi, 15 Temmuz Şehitlerin isimleri adlı video gösterisi ve 15 Temmuz Demokrasi Marşının ardından program sona erdi.
 Programa; İlçemiz Kaymakamı Sayın Kemal Sefa Gökmenoğlu, daire amirleri,15 Temmuz şehitlerinden Alparslan Yazıcı'nın babası Hasan ve annesi Sevim Yazıcı, Volkan Pilavcı'nın amcası Sadettin Pilavcı, siyasi parti temsilcileri, Mahalle Muhtarları, sivil toplum örgütleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
 
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/