CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 95. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE COŞKU İÇİNDE KUTLANDI .
 
 
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayram'ının 95. Yıl dönümü etkinlikleri, Türk Büyükleri Parkında düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.
 
Törene; İlçemiz Kaymakamı Sayın Kemal Sefa GÖKMENOĞLU,  Belediye Başkanı Hüseyin ÖZÇELİK, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar, Öğrenciler ve Öğretmenler katıldı.
 
Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından  Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunarak  İstiklal Marşının okunmasıyla program sona erdi.
 
29 Ekim 2018 Pazartesi günü İlçemiz Kaymakamı Sayın Kemal Sefa GÖKMENOĞLU’'un  Devlet adına İlçe protokol listesinde yer alan sıraya göre Kaymakamlık Makamında  tebrikat kabulü ile başladı.
 
Daha sonra saat:10.00 da İlçe  Stadında düzenlenen kutlama programına geçildi.

Burada düzenlenen programa: Kaymakamımız sayın Kemal Sefa GÖKMENOĞLU, Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı , İlçe müdürleri, davetliler, siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Kaymakamımız Sayın Kemal Sefa GÖKMENOĞLU, halkın ve öğrencilerin bayramlarını kutlamasının ardından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümü münasebetiyle Sayın Cumhurbaşkanımız adına Cumhuriyet Bayramı Mesajını okudu.

Törende, şiirler okundu, güreşler, 100m. Erkekler ve bayanlar koşusunun ardından dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesiyle program sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/