23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı
 
Kaymakamımız Sayın Halil İbrahim KÖROĞLU, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.
 
İlçemiz Münir KARALOĞLU stadında gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 98. Yıldönümü kutlamalarına Kaymakamımız Halil İbrahim KÖROĞLU’nun yanı sıra Belediye Başkanı, İlçe  Jandarma Komutanı,İlçe Emniyet Amiri, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut ACAR, Ulusal Egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98.Yıldönümünün kutlandığı bugünün, Türk milletinin kendisini yönetme yetkisini eline aldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bir gün olduğunu ifade etti.
 
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, halk oyunlarının sergilenmesi, Resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/