24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLÇEMİZDE TÖRENLE KUTLANDI
 
Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak için her yıl 24 Kasım Günü kutlanan Öğretmenler Günü ilçemizde de coşkuyla kutlandı.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e "Başöğretmen" unvanı veriliş günü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Türk Büyükleri Parkı’nda Atatürk Büstü’ne  çelenk sunulmasıyla başladı.  Aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının  ardından tören ÇPL salonunda devam etti.

Çok Programlı Anadolu Lisesinin salonundaki program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ’ın Kutlama mesajı okundu. Göreve yeni başlayan öğretmen ile  kıdemli öğretmen ve İlçe Milli Eğitim Müdürünün konuşmasının ardından İlçemiz Kaymakam V. Sayın Halil İbrahim KÖROĞLU,  burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geleceğinin eğitim, öğretim alanında görev yapan öğretmenlere emanet edildiğini söyledi.
 
Program daha sonra  Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen , Şiir, Kompozisyon ve çeşitli etkinliklerde dereceye giren Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrencilere verilen ödüller ile son buldu.
 
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/