24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLÇEMİZDE KUTLANDI
 
Öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilincini uyandırmak için her yıl 24 Kasım Günü kutlanan Öğretmenler Günü ilçemizde de coşkuyla kutlandı.

Çok Programlı Anadolu Lisesinin konferans salonundaki program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK’un Kutlama mesajı okundu. Göreve yeni başlayan öğretmen ile  kıdemli öğretmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Belediye Başkanının  konuşmasının ardından  İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Kemal Sefa GÖKMENOĞLU,  burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geleceğinin eğitim, öğretim alanında görev yapan öğretmenlere emanet edildiğini söyledi.
 
Program daha sonra Şiir, Kompozisyon, orstoryo ve çeşitli etkinliklerle devam etti.  Kaymakamımız Sayın Kemal Sefa GÖKMENOĞLU, öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlayarak günün anısına özel hediye verdi.
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/